Detroit Red Wings - Seattle Kraken på tv & stream
Du kan se Detroit Red Wings - Seattle Kraken 10 oktober 2026 kl 01:00 på Viaplay och Allente.
Visas på TV & Stream
- Datum
- Tid
- 01:00
- Liga
- NHL
- Stream
- Viaplay, Allente
Detroit Red Wings – Seattle Kraken på tv
Detroit Red Wings tar emot Seattle Kraken i NHL. Matchen startar 10 oktober 2026 klockan 01:00, men någon tv-kanal är ännu inte bekräftad.
- TV-kanaler: Sändningsinformation uppdateras närmare nedsläpp.
- Stream: Viaplay och Allente.
Streama Detroit Red Wings – Seattle Kraken
Matchen kan streamas via Viaplay och Allente. Sändningen startar vid nedsläpp klockan 01:00.
Så ser du matchen
- Öppna Viaplay-appen eller gå till Viaplays webbplats.
- Logga in eller skapa ett konto.
- Gå till Sport → NHL → Detroit Red Wings - Seattle Kraken.
- Starta streamen vid nedsläpp klockan 01:00.
Kommande matcher
Detroit Red Wings
- 11 oktober 2026 01:00 – Montreal Canadiens - Detroit Red Wings
- 14 oktober 2026 00:00 – Detroit Red Wings - New Jersey Devils
- 16 oktober 2026 01:30 – Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers
Seattle Kraken
- 11 oktober 2026 23:00 – Washington Capitals - Seattle Kraken
- 14 oktober 2026 01:00 – Philadelphia Flyers - Seattle Kraken
- 16 oktober 2026 01:00 – Tampa Bay Lightning - Seattle Kraken
Var kan jag se Detroit Red Wings - Seattle Kraken?
Matchen kan streamas via Viaplay och Allente. Någon tv-kanal är ännu inte bekräftad.
Vilken tv-kanal sänder matchen mellan Detroit Red Wings och Seattle Kraken?
Det finns ännu ingen bekräftad information om vilken tv-kanal som sänder matchen. Sändningsinformationen uppdateras närmare nedsläpp.
Hur kan jag streama Detroit Red Wings - Seattle Kraken?
Du kan streama matchen via Viaplay och Allente. Nedsläpp är klockan 01:00 den 10 oktober 2026.
Relaterade länkar
Kommande matcher i NHL
-
Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens
2026-10-24 02:00
-
Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning
2026-10-24 03:00
-
Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks
2026-10-24 19:00
-
New Jersey Devils - Los Angeles Kings
2026-10-24 21:30
-
Pittsburgh Penguins - Nashville Predators
2026-10-25 01:00
-
Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs
2026-10-25 01:00