1 - 1

Deportivo La Coruna - Levante på tv & stream

Du kan se Deportivo La Coruna - Levante 16 oktober 2026 kl 21:00 på Disney+. Matchen spelas på Estadio Municipal de Riazor och visas via angivna tjänster.

Visas på TV & Stream

Datum
Tid
21:00
Plats
Estadio Municipal de Riazor
Liga
La Liga
Stream
Disney+

Deportivo La Coruna – Levante på tv

Deportivo La Coruna möter Levante i La Liga, omgång 9, fredagen den 16 oktober 2026. Matchen spelas på Estadio Municipal de Riazor och avspark är 21:00.

  • TV-kanaler: Sändningsinformationen uppdateras närmare avspark.
  • Stream: Disney+.

Stream Deportivo La Coruna – Levante

Matchen kan streamas via Disney+. Tjänsten är det angivna streamingalternativet för mötet i La Liga.

Så ser du matchen

  1. Gå till Disney+ eller öppna appen.
  2. Logga in eller skapa ett konto.
  3. Gå till Sport → La Liga → Deportivo La Coruna – Levante.
  4. Starta streamen vid avspark 21:00.

Kommande matcher

Deportivo La Coruna

  • 24 oktober 2026 21:00 – Atlético Madrid – Deportivo La Coruna
  • 2 november 2026 21:00 – Deportivo La Coruna – Osasuna
  • 8 november 2026 17:00 – Espanyol – Deportivo La Coruna

Levante

  • 21 oktober 2026 20:00 – Levante – Athletic Bilbao
  • 25 oktober 2026 18:30 – Real Sociedad – Levante
  • 31 oktober 2026 14:00 – Levante – Atlético Madrid
Var kan jag se Deportivo La Coruna – Levante på tv?

Ingen tv-kanal är angiven ännu. Sändningsinformationen uppdateras närmare avspark.

Vilken tv-kanal sänder matchen mellan Deportivo La Coruna och Levante?

Det finns ännu ingen angiven tv-kanal för matchen.

Hur kan jag streama Deportivo La Coruna – Levante?

Matchen kan streamas via Disney+.

Senaste matcher för Deportivo La Coruna:

  • 3 2
    Real Sociedad Deportivo La Coruna
    La Liga 2026-10-11
  • 1 1
    Deportivo La Coruna Real Betis
    La Liga 2026-09-20
  • 0 1
    Deportivo La Coruna Sevilla
    La Liga 2026-09-16

Senaste matcher för Levante:

  • 3 3
    Levante Sevilla
    La Liga 2026-10-12
  • 3 1
    Villarreal Levante
    La Liga 2026-09-20
  • 2 4
    Levante Barcelona
    La Liga 2026-09-13

Inbördes matcher:

  • 1 2
    Deportivo La Coruna Levante
    La Liga 2 2025-01-25
  • 2 1
    Levante Deportivo La Coruna
    La Liga 2 2024-10-24

Relaterade länkar