3 - 0
1. FC Magdeburg - Hannover 96 på tv & stream
Du kan se 1. FC Magdeburg - Hannover 96 10 oktober 2026 kl 13:00 på Viaplay och Allente. Matchen spelas på Avnet-Arena och visas via angivna tjänster.
Visas på TV & Stream
1. FC Magdeburg
4-2-3-1
Reimann
Bockhorn
Müller
MacNulty
Nadjombe
Hyryläinen
Müsel
Iyoha
Kwarteng
Atik
Żukowski
Sahiti
Källman
Oudenne
Hartel
Þórðarson
Neubauer
Roggow
Allgeier
Hugonet
Tomiak
Weinkauf
Hannover 96
3-1-4-2
| # | Lag | M | V | F | Matcher | Vinster | Förluster | Oavgjort | Målskillnad | +/- | Poäng | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hertha Berlin | 8 | 7 | 0 | 1 | 11 | 22 | |||||
| 2 | Nürnberg | 8 | 5 | 0 | 3 | 10 | 18 | |||||
| 3 | Wolfsburg | 8 | 4 | 1 | 3 | 9 | 15 | |||||
| 4 | Kaiserslautern | 8 | 4 | 1 | 3 | 4 | 15 | |||||
| 5 | 1. FC Heidenheim | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 14 | |||||
| 6 | 1. FC Magdeburg | 7 | 4 | 2 | 1 | 5 | 13 | |||||
| 7 | FC St Pauli | 7 | 2 | 1 | 4 | 2 | 10 | |||||
| 8 | Energie Cottbus | 8 | 2 | 3 | 3 | −1 | 9 | |||||
| 9 | Greuther Fürth | 8 | 2 | 3 | 3 | −1 | 9 | |||||
| 10 | Arminia Bielefeld | 7 | 2 | 3 | 2 | −1 | 8 | |||||
| 11 | Osnabrück | 7 | 2 | 3 | 2 | −3 | 8 | |||||
| 12 | Eintracht Braunschweig | 8 | 2 | 5 | 1 | −2 | 7 | |||||
| 13 | Bochum | 8 | 2 | 5 | 1 | −4 | 7 | |||||
| 14 | Hannover 96 | 7 | 2 | 4 | 1 | −5 | 7 | |||||
| 15 | Darmstadt 98 | 7 | 2 | 4 | 1 | −6 | 7 | |||||
| 16 | Holstein Kiel | 8 | 0 | 3 | 5 | −4 | 5 | |||||
| 17 | Dynamo Dresden | 7 | 1 | 4 | 2 | −6 | 5 | |||||
| 18 | Karlsruher SC | 7 | 1 | 4 | 2 | −8 | 5 |
M = Matcher
V = Vinster
F = Förluster
+/- = Målskillnad
P = Poäng
- Datum
- Tid
- 13:00
- Plats
- Avnet-Arena
- Liga
- Bundesliga 2
- Stream
- Viaplay, Allente
1. FC Magdeburg – Hannover 96 på tv
- FC Magdeburg tar emot Hannover 96 i Bundesliga 2 på Avnet-Arena i Magdeburg. Matchen har avspark 10 oktober 2026 klockan 13:00. Det finns ännu ingen bekräftad information om tv-sändningen.
Sändningsinformationen uppdateras närmare avspark.
Streama 1. FC Magdeburg – Hannover 96
Matchen kan streamas via Viaplay och Allente. Så här gör du:
Så ser du matchen
- Gå till Viaplay på webben eller öppna appen.
- Logga in eller skapa ett konto.
- Gå till Sport → Bundesliga 2 → 1. FC Magdeburg – Hannover 96.
- Starta streamen vid avspark 13:00.
Kommande matcher
1. FC Magdeburg
- 18 oktober 13:30 – Dynamo Dresden – 1. FC Magdeburg
- 24 oktober 13:00 – 1. FC Magdeburg – Karlsruher SC
- 27 oktober 20:00 – Bayern München – 1. FC Magdeburg
Hannover 96
- 17 oktober 20:30 – Hannover 96 – FC St Pauli
- 25 oktober 13:30 – Eintracht Braunschweig – Hannover 96
- 27 oktober 20:00 – Hannover 96 – Kaiserslautern
Var kan jag se 1. FC Magdeburg – Hannover 96?
Matchen kan streamas via Viaplay och Allente. Det finns ännu ingen bekräftad information om tv-sändning.
Vilken tv-kanal sänder matchen mellan 1. FC Magdeburg och Hannover 96?
Ingen tv-kanal är angiven ännu. Informationen uppdateras närmare avspark.
Hur kan jag streama 1. FC Magdeburg – Hannover 96?
Matchen kan streamas via Viaplay och Allente. Öppna tjänsten eller appen, logga in och gå till Bundesliga 2 för att hitta matchen.
Senaste matcher för 1. FC Magdeburg:
-
1 1Greuther Fürth 1. FC MagdeburgBundesliga 2 2026-09-18
-
3 01. FC Magdeburg KaiserslauternBundesliga 2 2026-09-12
-
0 01. FC Magdeburg Holstein KielBundesliga 2 2026-08-30
Senaste matcher för Hannover 96:
-
2 1Hannover 96 BochumBundesliga 2 2026-09-20
-
2 1Nürnberg Hannover 96Bundesliga 2 2026-09-11
-
0 0Darmstadt 98 Hannover 96Bundesliga 2 2026-08-30
Inbördes matcher:
-
1 21. FC Magdeburg Hannover 96Bundesliga 2 2026-01-30
-
3 1Hannover 96 1. FC MagdeburgBundesliga 2 2025-08-23
-
0 0Hannover 96 1. FC MagdeburgBundesliga 2 2025-03-29